Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności

Niestety, tym razem Gdańsk nie rozpieszcza nas słoneczną aurą. Wczoraj od rana do wieczora lał deszcz. W związku z tym postanowiliśmy zrezygnować z przechadzki po Starym Mieście i wybrać się do Europejskiego Centrum Solidarności, które mieści się w pobliżu historycznej stoczniowej bramy nr 2.


W ECS znajduje się wystawa stała opowiadająca o przemianach w naszym kraju oraz historii Solidarności (bilety w cenie 17 zł od osoby, ulgowe 13 zł, dzieci do lat dwóch gratis 😉 ). Jest ładnie, ciekawie i w dużej mierze interaktywnie. Planowany czas zwiedzania to 1,5 godziny, jednak my z małymi dziećmi (E. + cioteczny brat) tradycyjnie „oblecieliśmy” trasę muzeum dużo szybciej. 🙂 Po zakończeniu zwiedzania (lub przed 😉 ) można także udać się do centrum zabaw (na stronie ECSu zwanego jako Wydział Zabaw), w którym znajdują się różne atrakcje dla najmłodszych – klasyczne „małpie gaje”, pomieszczenie z plastikowymi kulkami, duże miękkie klocki, interaktywne gierki, a to wszystko tylko za 5 zł od osoby na godzinę. 😉 Wejścia do wspomnianego centrum zabaw odbywają się o pełnych godzinach.

Podsumowując, ECS to miejsce przyjazne dzieciom, w którym można pokazać młodemu człowiekowi piękny kawałek historii Polski.

ECS (1) ECS (2) ECS (3) ECS (4) ECS (5) ECS (6) ECS (7) ECS (8) ECS (9) ECS (10) ECS (11) ECS (12) ECS (13) ECS (14) ECS (15) ECS (16) ECS (17) ECS (18) ECS (19) ECS (20) ECS (21) ECS (22) ECS (23)

Super-tata, gadżeciarz, żużloholik, miłośnik kultury wysokiej (m.in. Luxtorpeda, Armia) i Kanonierów z północnego Londynu. Zawodowo bada niezbadane i kaleczy kod. Podczas zagranicznych eskapad tłumacz i pseudo-fotograf. Jego największym marzeniem podróżniczym jest przeżyć mecz na The Emirates (bo na Camp Nou już był).

KOMENTARZE

KOMENTUJ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *